تابلو سنکرون (paralel)

تماس بگیرید

1

2

3

تماس بگیرید

1

2

3

مشخصات فنی
ــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

تابلو کنترل سنکرون (synchronize)

امروزه جهت تامین ژنراتور با توان بالاتر و یا ارتقاء ژنراتورهای موجود و کاهش هزینه های تعمیر و نگهداری و کنترل بهینه توان خروجی دستگاه ها از تابلو سنکرون برای دیزل ژنراتورها استفاده می شود .

این سیستم امکان سنکرون کردن یا اتصال دو یا چند دیزل ژنراتور با هم که مجهز به سیستم گاورنور و یا ECU جهت موتورها و همچنین سیستم کنترل اتوماتیک ولتاژ AVR جهت ژنراتورها می باشند و یا برق شهر را فراهم می کند.

  • موازی سازی دیزل ژنراتورها باعث ایجاد ظرفیت بزرگتری شده و پایداری سیستم را بهبود می دهد. موازی سازی چند ژنراتور با هم این اجازه را می دهد که چند ژنراتور کوچکتر نزدیک به بار کامل باشند و بازدهی بیشتری داشته باشند.
  • در صورت از کار افتادن یکی از ژنراتورهای کل توان شبکه از بین نمی رود لذا تغذیه مصارف مهم ادامه می یابد.
  • هزینه و زمان انجام امور تعمیر و نگهداری کاهش می باشد زیرا خدمات و قطعات برای ژنراتورهای کوچک و رایج بیشتر در دسترس قرار دارند.

سنکرون چند ژنراتور با هم و با برق شهری

جهت انجام این امر برای هر دیزل ژنراتور یک کنترلر جهت کنترل عملکرد دستگاه در حالت سنکرون و یک کلید GCB برای آن و جهت کنترل کلید برق شهر نیز یک MCB مخصوص آن در نظر گرفته می شود که دستگاه ها در حالت سنکرون می توانند به صورت دستی و اتوماتیک راه اندازی شوند.

حالت دستی: در این حالت دستگاه توسط اپراتور روشن شده و دستگاه در ابتدا با فرمان اپراتور کلید  GCB‌را بر روی باس بی‌برق می بندد، سپس دستگاه های بعدی پس از فرمان بسته شدن GCB از طرف اپراتور و بعد از برقراری شرایط سنکرون با باس بالا دستی از طریق فعال کردن موتورهای کنترل ولتاژ و فرکانس، می نمایند و سپس یک به یک کلید GCB آنها بسته خواهد شد. در صورت سنکرون با برق شهری نیاز به بسته بودن کلید MCB  می باشد که در این صورت دستگاه ها با باس مشترک عملیات سنکرون را انجام می هند و سپس کلید بسته می شود.

حالت اتوماتیک: دراین حالت در هنگام قطع یا ناپایداری برق شهر، کنترلر برق شهر ورودی System Start/Stop را فعال کرده و دستگاه ها همزمان روشن شده و پس از پایداری آنها یک به یک کلید GCB خود را بر روی باس بی برق می بندد و سپس سایر دستگاه ها با انجام عملیات سنکرون کلیدهای خود را می بندند. در صورت بازگشت برق شهر، ابتدا دستگاه ها با برق شهری سنکرون شده و سپس یک به یک از حالت سنکرون خارج و پس از طی زمان خنک کاری ، خاموش می شوند.

تقسیم بار بین دیزل ژنراتورها  (Load Sharing)

بعد از سنکرون شدن دستگاه ها با هم Loop (حلقه) کنترل تقسیم بار (Load Sharing) و راکتیو (VAR Sharing) شروع به کار کرده و نسبت به توان نامی هر دستگاه، بار مصرفی بین آنها تقسیم می شود. این Loop‌ها توسط ارتباط CAN بین کنترلرها با یکدیگر مرتبط می شوند و به این صورت از میزان بار دریافتی و همچنین از وضعیت دیگر کنترلرها مطلع می شوند.

مدیریت توان بین دیزل ژنراتورها  (Power Management)

مدیریت توان در کنترلرها از جمله امکاناتی است که توسط آن می توان روشن و خاموش کردن دستگاه ها را بر اساس تقاضای بار تنظیم و تعرف کرد.

این سیستم امکان سنکرون کردن 2 الی 32 دستگاه با توان های مختلف و حتی سازندگان مختلف را فراهم می سازد. این سیستم همچنین شامل تعریف دستگاه ها بر اساس توان مورد نیاز و یکسان سازی ساعت کار نیز می باشد که این امر در بهینه سازی استفاده از دستگاه ها با حداقل تعداد و حداکثر بازدهی را نیز فراهم می کند.

برش بار در ساعات اوج مصرف و بر اساس دیماند  (Peak Sharing)

در بعضی از ساعات روز ممکن است اوج مصرف یا پیک مصرف اتفاق بیفتد که در این حالت هزینه برق مصرفی چند برابر حالت عادی محاسبه می گردد . برای رفع این مشکل در حالت سنکرون با برق شهر، در کنترلر تابلو حالت peak sharing تعریف می شود که در صورت نیاز دستگاه و یا دستگاه ها، برای ساعات اوج مصرف برق، با برق شهر پارالل شده و پس از گذشتن از اوج مصرف مجددا کنترلر تابلو، بار را به برق شهر باز می گرداند و دستگاه ها از مدار خارج می شوند.

طراحی و ساخت انواع تابلوهای سنکرون – پارالل  (PARALEL ) با توان های مختلف به همراه برد های دیپسی (DES) – کمپ (COMAP )

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “تابلو سنکرون (paralel)”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات مشابه